Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
December 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Privítali sme našich hrdinov


Privítali sme našich hrdinov

     Na michalovskom námestí sme dnes privítali 148 vojakov, našich hrdinov, s pompou a slávou akú si skutočne zaslúžili. Od septembra minulého roku, niektorí dokonca už od júna, hrdo reprezentovali Ozbrojené sily SR v najnáročnejšej vojenskej operácii súčasnosti - ISAF Afganistan.

     "Zdá sa mi, akoby ubehlo len niekoľko dní od doby, kedy ste odchádzali do Afganistanu a navzájom sme sa uisťovali, že úlohy ktoré budú pred Vás postavené splníte so cťou. A čas beží tak rýchlo. Dnes tu stojíme znovu a nezostáva nám iné, než konštatovať, že to, čo bolo pred časom len v rovine nádejí, očakávaní a snahy sa stalo skutočnosťou. Tak ako aj Vaši predchodcovia, aj Vy ste dokázali, že ste skutoční profesionáli, ktorí sa nezľaknú náročných úloh a pretože sú dobre fyzicky, odborne i psychycky pripravení, zvládnu akúkoľvek úlohu so cťou," povedal vo svojom príhovore 2. zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálporučík Jaroslav VÝVLEK.

     Vojakov prišli privítať aj hlavní prestavitelia miestnej samosprávy a štátnej správy. Viceprimátor Michaloviec Benjamín BANČEJ sa prihovoril k prítomným:  "Chrániť ľudí, chrániť mier, je dnes jednou z najdôležitejších úloh celého medzinárodného spoločenstva. Sme preto hrdí, že patríme k národom, ktoré si túto skutočnosť nielen uvedomujú, ale aj aktívne k obrane mieru pristupujú a to aj za hranicami svojej vlasti."

     V Afganistane plnili nastúpení vojaci úlohy obrany a ochrany základní Kandahar Airfield a Tarin Kowt, ale aj ďalšie náročné úlohy napomáhajúce k obnove krajiny a odovzdávaniu zodpovednosti za bezpečnostnú situáciu do rúk afganskej vlády.  

    

    


Slávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v MichalovciachSlávnostné privítanie jednotiek ISAF v Michalovciach

Autor: npor. Michal VAJDA , Foto: npor. Michal VAJDA - Dátum: 30.03.2012
Čítanosť: 8959
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share